www.mudrvambera.cz

MUDr. Jiří Vambera
Palackého 201
541 01 Trutnov
IČ 49290517
odkaz na mapu

     Antikoncepce  
     VZP Trutnov  
     Nemocnice Trutnov  
     Nemocnice Dvůr Králové  
     Lékařská komora  
     Registr lékařů  

Nová vyšetření

Nabídka nových vyšetření

Vědecký pokrok umožnil mnoho nových diagnostických metod.  Některé otevírají zcela nové možnosti, jak si udržet zdraví, prodloužit život anebo zlepšit jeho kvalitu.  Zejména genetické metody dovedou zjistit, zda máme šanci se narodit a být zdraví. Také je možné zjistit, co pro nás je riziko a čemu bychom se měli vyhnout. Máme možnost nejen nemoc léčit, ale přímo zabránit tomu, aby vznikla.

Zatím to jde jen u některých chorob, ale jejich počet se stále zvyšuje.

Pro těhotné se mění postupně sledování tak, aby co nejdříve bylo zjištěno, že plodové vejce  se vyvíjí správně a nastávající maminka měla možnost se podle toho zařídit. Velká důležitost je přikládána ultrazvuku – ten umožňuje vyšetření stále větších podrobností.  Celý podrobný program všech kontrol dostane těhotná koncem třetího měsíce.

Genetické testy stěrů ústní sliznice zase dokážou odhalit ženy, pro které by bylo užívání běžné hormonální antikoncepce zvýšeným rizikem, které ženy mají větší pravděpodobnost onemocnět rakovinou prsu anebo vaječníku.

 

Všechny tyto vyšetření je potřeba rozumně a realisticky hodnotit. Vždy je nutno počítat s možností chyby a pokud to jde, potvrzovat výsledky jinou metodou.

Pokud máte o nějaké další vyšetření zájem, nebojte se s námi o tom mluvit, ptát se, žádat vysvětlení.

Pokud to jde, rádi Vám vyhovíme a zajistíme Vám dostupnost všech nových moderních metod.

 

 

Také Vás můžeme informovat, jaká je cena jednotlivých vyšetření a za jakých podmínek na ně můžete získat příspěvek od zdravotní pojišťovny.

Zajímá nás

© Všechna práva vyhrazena | www.mudrvambera.cz

Created by Xantipa